Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Czwartek, 18 styczeń 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
piątek, 28.09.2007
    Obiad jest głównym i zarazem najobfitszym posiłkiem w ciągu dnia. W Polsce spożywamy go najczęściej między godziną 12:00 a 16:00. Składa się z reguły z dwóch dań - zupy lub makaronu oraz dania głównego.
     W Polsce, w porównaniu z innymi częściami Europy, rozwinęła się bardzo bogata tradycja gotowania zup - bardzo zróżnicowanych pod względem regionu czy sezonu. Drugie danie w środowiskach wiejskich było przygotowywane głównie na bazie mąki i od XVII wieku - ziemniaków. Na talerzach bogatszych grup społecznych dominowały potrawy mięsne. Obecnie tradycyjna forma dwudaniowa nie jest już tak rozpowszechniona i poza specjalnymi uroczystościami bądź niedzielnym spotkaniem rodzinnym przy stole, często obiad składa się tylko z jednego dania. Ciągle zmienia się także godzina spożywania obiadu. Pora obiadowa przesuwa się coraz bardziej w kierunku godzin wieczornych. Dlatego też obiady w restauracjach są serwowane niemalże przez cały dzień. Coraz częściej spotykamy się także z obiadami domowymi. Są one niezwykle smaczne, urozmaicone a przy okazji niedrogie.
     Na przykład kuchnia w klubie KRĄG przy Wierzbowej słynie od lat ze swego umiłowania potraw regionalnych. To właśnie tu wypiekana jest doceniona ostatnio na Mistrzostwach w Supraślu słynna kiszka ziemniaczana, tu także każdego ranka mistrz kuchni przygotowuje uzależniony od pory roku jadłospis. Oprócz pysznego drugiego dania w Kręgu codziennie warzone są pyszne zupy. Szybko, miło i niedrogo można zjeść każdego dnia w Klubie Rozrywki „Krąg”. Wygodny parking może stanowić dodatkowa zachętę dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.