Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


Biuro P.W. JARD
Koncesjonariusz:
"JARD" Dziemian i Wspólnicy Spółka jawna
Al. Jana Pawła II 54, 15-703 Białystok
NIP: 5423164289
KRS: 0000355044
biuro@jard.pl
  Historia firmy
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "JARD" powstało 2 stycznia 1991 roku. Nazwa utworzona jest ze skrótu pierwszych trzech liter imienia i pierwszej litery nazwiska właściciela inż. Jarosława Dziemiana - absolwenta Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Białymstoku. W swoim życiu był naczelnikiem, dyrektorem, zarabiał na życie jeżdżąc taksówką będąc jednocześnie dyrektorem Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług. W końcu spełnił marzenie swojego życia i otworzył własny warsztat samochodowy. U progu swojej działalności gospodarczej firma "JARD" zatrudniała 3 osoby, teraz 300. Wszystko zaczęło się 10 lat temu...
Hotel "Turkus" rok 1991

Zakupiliśmy hotel w stanie upadłości z wyposażeniem pochodzącym z "minionej epoki", z małą powierzchnią restauracyjną i niedoskonałym systemem zarządzania.
Hotel "Turkus" rok 2002

Rozbudowaliśmy obiekt o nową część z pokojami o podwyższonym standardzie, powiększyliśmy restaurację, rozbudawaliśmy hol, zamontowaliśmy stałe łącze internetowe. Umieściliśmy w obiekcie rozgłośnie radiowe Radia JARD 89,2 FM i unikalnego na świecie młodzieżowego Radia JARD II 103,9 FM. Dostosowaliśmy obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zajazd "Wiking" rok 1992

Zakupiliśmy obiekt w stanie permanentnego zaniedbania.
Zajazd "Wiking" rok 2002

Podnieśliśmy standard Zajazdu o nowoczesne w pełni wyposażone łazienki. Wybudowaliśmy na tyłach Zajazdu system ustawnych sal zdolnych pomieścić 600 osób, przeznaczony do organizacji ognisk, imprez biesiadnych i plenerowych, dostosowaliśmy obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Kompleks hotelowy "Nad Zalewem" rok 1993

Zastaliśmy zrujnowany obiekt w części garażowy, nasiąknięty wilgocią, bez zabezpieczenia przed erozją. Cały teren nie posiadał uzbrojenia oraz ogrodzenia.
Kompleks hotelowy "Nad Zalewem" rok 1993

Zbudowaliśmy hotel o standardzie europejskim z pełnym węzłem sanitarnym w każdym pokoju, wyposażonym w TV i telefon, zdolny pomieścić do 400 gości. Zbudowaliśmy dużą 1000 metrową salę konferencyjno-rozrywkową, przystsowaliśmy obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zajazd "Leśny" rok 1992

Zakupiliśmy zaniedbany obiekt nie remontowany od wielu lat.
Zajazd "Leśny" rok 2002

Rozbudowaliśmy obiekt o salę konferencyjno-szkoleniową, kawiarenkę leśną na zewnątrz obiektu. Odnowiliśmy pokoje i łazienki wyposażając je w nowe urządzenia i TV. Przystosowaliśmy obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zajazd "Dworek" rok 1994

Odkupiliśmy obiekt zabytkowy z unikalną architekturą, niestety nie remontowany i skazany na zapomnienie.
Zajazd "Dworek" rok 2002

Wyremontowaliśmy obiekt wewnątrz i z zewnątrz przywracając mu daną świetność. Dostosowaliśmy obiekt do potrzeb hotelarsko-gastronomicznych.
Podlaskie Centrum Medyczne rok 1996

Obiekt został zakupiony z przeznaczeniem na usługi medyczne wraz z możliwością noclegu. Wnętrze obiektu przypomina stare hotele robotnicze bez udogodnień związanych z indywidualnymi potrzebamni gościa hotelowego.
Podlaskie Centrum Medyczne rok 2002

Na parterze i pierwszym piętrze budynku uruchomiliśmy Podlaskie Centrum Medyczne. Na drugim i trzecim piętrze przygotowaliśmy pokoje gościnne część o podwyższonym standardzie wyposażonych w łazienkę i TV. Zamontowaliśmy windę i dostosowaliśmy cały obiekt do przyjmowania ludzi niepełnosprawnych.
Klub Rozrywki "Krąg" rok 1995

Zakupiliśmy obiekt zbudowany w latach 70-tych oparty o rozrywkę dyskotekową i tanaczną.
Klub Rozrywki "Krąg" rok 2002

Rozbudowaliśmy obiekt o nowe sale w różnym metrażu tworząc największy obiekt tego typu w regionie. Zakupiliśmy karuzele, strzelnicę sportową, samochodziki dla dzieci, wyposażyliśmy "fikoland" - "Kręguś Jarduś" dla dzieci. Największym atutem Klubu jest możliwość organizacji imprez na wszystkich 6 saluach nie kolidując ze sobą.
Biuro firmy mieściło się wtedy w Białymstoku, przy ul. Waryńskiego 8 w wyremontowanej przez Jarosława Dziemiana kamienicy. W krótkim czasie zatrudnienie znacznie wzrosło ponieważ do "JARDU" dołączały nowe obiekty: apteka, 2 sklepy kosmetyczno-drogeryjne, hurtownia/przedstawicielstwo "Procter & Gamble", przedstawicielstwo firmy "Mita", komis oraz serwis RTV-AGD, przedstawicielstwo firmy "Starkey", pracownia szyldów i reklam, hurtownia farmaceutyczna oraz komis samochodowy. Potem restauracja "JARD" (dawna "Turoblanka"). W następnym roku zakupiony został hotel "Turkus", hotel "Nad Zalewem" w Wasilkowie, zajazd "Wiking" oraz zajazd "Leśny" w Czarnej Białostockiej. Firma rozwijała się bardzo dynamicznie przede wszystkim dzięki kredytom udzielanym przez Bank Spółdzielczy w Białymstoku oraz gościom ze Wschodu i Zachodu. Było to powodem dalszych inwestycji. Na papierze firmowym ciągle przybywało nowych adresów i telefonów. W kolejnych miesiącach pojawiły się tam m.in.: apteki na ul. Warszawskiej i ul. Skłodowskiej, Zakład Mięsny w Czarnej Białostockiej, w którego skład wchodziły ubojnia i masarnia. Wkrótce wybudowano nowy hotel na 100 miejsc w Wasilkowie z pokojami o zwiększonym standardzie a także halę widowiskowo-konferencyjną na 1000 osób. Cały obiekt przekształcono wtedy na kompleks hotelowy "Nad Zalewem". Zagospodarowanie dzierżawionego zalewu rzeki Supraśl kosztowało wiele pracy i pieniędzy. Został jednak oczyszczony i wyremontowany. Dzięki temu odbyły się tam Mistrzostwa Europy Modeli Pływających. Kolejnym nabytkiem był Klub Rozrywki "Krąg".
Już w 1994 roku organizacja EFER PHARE promująca przedsiębiorczość w Europie wschodniej dostrzegła "JARD" jako jedno z 16 najbardziej rozwijających się przedsiębiorstw prywatnych w Polsce i 750 na wschodzie naszego kontynentu. Wyróżnienie to było silną motywacją do dalszego działania. W 1995 roku powstał pomysł utworzenia w hotelu "Turkus" telewizyjnego ośrodka nadawczego obejmującego zasięgiem Białystok i najbliższe okolice. P.W. "JARD" złożyło odpowiedni wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W podziemiach hotelu "Turkus" trwały prace związane z adaptacją pomieszczeń. Kupowano sprzęt. Chociaż szansa na koncesję była raczej odległa właściciel "JARDU" twierdził, że i tak będzie produkować programy telewizyjne i filmy. W połowie 1996 roku "JARD" złożył wniosek o udzielenie koncesji na radio komercyjne. Spełniło się kolejne wielkie marzenie Jarosława Dziemiana. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję w kwietniu 1997 a pierwszy program nowego radia "JARD 89.2 FM" "poszedł" na początku lipca.
Po kapitalnym remoncie i odtworzeniu zabytkowego XIX-wiecznego dworku położonego w Nowosiółkach koło Choroszczy przy drodze Warszawa-Białystok, "JARD" uruchomił w nim restaurację i zajazd.

Latem 1999 roku spełniło się następne marzenie szefa "JARDU". W zakupionym w 1995 roku hotelu "Instal" ruszyło Podlaskie Centrum Medyczne. Pod koniec 2000 roku jednostka ta zatrudniała ponad 40 lekarzy. Od początku istnienia w Centrum przeprowadzono wiele promocji. W ciągu miesiąca, na przełomie 1999 i 2000 roku z badań wykrywających osteoporozę skorzystało ponad 3800 osób. Centrum wyposażone jest w windę hydrauliczną, co zachęca do odwiedzania tej placówki również przez osoby niepełnosprawne. Poważne nakłady inwestycyjne "JARDU" w medycynę zaowocowały zapisaniem się do Centrum ponad 2000 pacjentów.
Obiekty należące do "JARDU" są stale modernizowane, rozbudowywane, zmienia się ich wygląd i wystrój. Po gruntownym remoncie klub rozrywki "Krąg" jest obecnie największym wielofunkcyjnym obiektem, z którego codziennie korzystają dzieci, młodzież i dorośli.

Rozbudowywany był też zajazd "Wiking". Powstały tam przestronne sale dla około 1000 osób, gdzie w fantastycznej scenerii, przy ogromnym kominku lub ognisku można spędzić miłe chwile w czasie imprez zakładowych, rodzinnych lub koleżeńskich. Również zajazd "Dworek" w Choroszczy i zajazd "Leśny" w Czarnej Białostockiej otrzymały biesiadny, staropolski wystrój. Dodatkowo w zajeździe "Leśnym" powstaje Muzeum Lasu.

Gruntownie przebudowano i zmodernizowano hotel "Turkus". W nowym skrzydle mieszczą się komfortowe pokoje i pomieszczenia biurowe. Wreszcie radio "JARD 89.2 FM" doczekało się nowiutkich wnętrz.
Wszystko to mieści się na powierzchni ponad 155.000 m2.

Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.