Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Piątek, 22 czerwiec 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
poniedziałek, 22.06.2009
    V Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Wasilkowie. Kultura mniejszości wyrażona w pieśni, muzyce i tańcu. Podczas V Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, jaki odbył w ostatnią niedzielę w kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie wystąpiły zespoły ludowe prezentujące dorobek artystyczny swoich przodków.
     Grupa Nohcho jest międzyszkolnym czeczeńskim zespołem artsytcznym, odnoszącym wiele sukcesów na arenie Białegostoku, ale także w całej Polsce. Tworzy ją 13 osób w wieku od 6 do 15 lat. Grupa, reprezentująca Białystok wzięła udział w V Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, jaki odbył się w minioną niedzielę w kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie. W całej historii tego festiwalu, na parkiecie i scenie kompleksu przewinęły się niezliczone ilości zespołów z Polscki i z zagranicy. Celem festiwalu jest stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów, wymiana doświadczeń, a także promocja tańca i muzyki. W kategorii zespół folklorystyczny, taniec do lat 15, I miejsce zajął właśnie czeczeński zespół Nohcho.
     Wszystkich przybyłych na V Festiwal Folklorystyczny swoimi strojami i śpiewem zachwycił zespół Mladuszki z Kaliningradu. W skład zespołu wchodzi 7 osób w wieku od 6 do 7 lat. Okazał się on bezkonkurencyjny i zdobył I miejsce w kategorii piosenka, inne formy tańca, taniec plus piosenka. Grupę od wielu miesięcy przygotowuje instruktor Tatiana Fiedotova, dla której osobistym szczęściem jest odnoszenie sukcesów przez swoich podopiecznych.
     I miejsce egzekwo w kategorii piosenka zajęły siedmioletnia Arina Sielionova z Kaliningradu oraz, egzekwo w duecie Liza Mamonova i Katia Baranova. Wyjątkowo spacerowa pogoda sprzyjała również do odwiedzenia jarmarku staroci i rękodzieła ludowego jaki odbywa się cyklicznie w każdą trzecią niedzielę każdego miesiąca. Na jarmarku, jak zwykle nie zabrakło precjozów mających po kilkadziesiąc a może i więcej lat. Kolejne spotkanie z folklorem, również w kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie za rok
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.