Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Piątek, 22 czerwiec 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
czwartek, 20.09.2007
    Wirusowe zapalenie wątroby typu B należy do jednych z najczęstszych zakażeń w szpitalach. Wirus może być nawet przenoszony z matki na dziecko podczas porodu. Zarazić się nim może zupełnie niespodziewanie, np. podczas operacji lub zabiegu w gabinecie stomatologa. Jesienią jak zwykle rozpoczyna się akcja promocyjnych szczepień przeciwko żółtaczce wszczepiennej.
     Wraz z jesienną pogodą nadeszła „Żółta Dekada", czyli akcja promocyjnych szczepień przeciwko żółtaczce wszczepiennej (WZW typu B). Warto się zaszczepić właśnie teraz, bo poza „Żółtą Dekadą" cena szczepionki jest znaczcie wyższa niż obecnie.
     Wirus powodujący wirusowe zapalenie wątroby typu B jest bardzo niebezpieczny. 100 razy łatwiej się nim zarazić, niż wirusem HIV. A mało kto myśli, że może mieć z nim do czynienia siadając na fotelu kosmetyczki czy korzystając z usług dentysty. Wirus może być na nożyczkach fryzjerki, igle do tatuażu, czyli narzędziach mogących mieć kontakt z krwią. Z danych epidemiologicznych wynika, że rośnie liczba osób, które nie wiedzą w jakich okolicznościach zakaziły się wirusem wywołującym zapalenie wątroby typu B, a nie miały żadnych operacji czy zabiegów z naruszaniem tkanek. Zdrowemu człowiekowi WZW typu B może zrujnować zdrowie. Ale nie tylko. Osoby chore na żółtaczkę wszczepienną nie mogą honorowo oddawać krwi. Coraz częściej podczas rekrutacji - zwłaszcza w służbie zdrowia - pracodawca chce zaświadczenia potwierdzającego, że kandydat nie jest chory na żółtaczkę. Tak więc jedyny skuteczny oręż w walce z wirusem to szczepionka. Trzy dawki podane w ściśle określonym czasie pozwolą uodpornić się przeciwko WZW typu B. Szczepienia w promocyjnej cenie są wykonywane m.in. w Podlaskim Centrum Medycznym przy ul. Transportowej w Białymstoku.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.