Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Piątek, 22 czerwiec 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
środa, 05.09.2007
    W każdą niedzielę na placu przed Klubem Rozrywki Krąg odbywają się cotygodniowe Jarmarki Cudów. Dotychczas w ramach tej imprezy obchodziliśmy m.in. dzień czosnku, dzień surówki i sałatki a także dzień naleśnika. Natomiast najbliższa niedziela, 9. wrzesnia upłynie pod znakiem Ziemniaków Ziutka Jardowicza.
     Najwięksi producenci ziemniaków na świecie to Chiny, Rosja i Indie. W obszarach upraw Polska zajmuje trzecie, a w produkcji bulw drugie miejsce. Pierwsze uprawy ziemniaka pojawiły się w czasach prehistorycznych w Ameryce Południowej. Do Europy ziemniaki dotarły w XVI wieku, a rozpowszechniły się w XVII w. W XVII i XVIII wieku traktowane były również jako roślina ozdobna. Wykorzystanie ziemniaków znacznie wzrosło po opracowaniu techniki ich magazynowania w kopcach, w których dają się przechowywać aż do wiosny następnego roku. Popularnymi potrawami z ziemniaków są frytki, chipsy i kopytka. Ziemniak jest też ważną rośliną pastewną. Jako gotowany był niegdyś podstawą tradycyjnej metody żywienia świń. Ziemniak jest ponadto ważną rośliną przemysłową- używa się go do produkcji spirytusu i mączki ziemniaczanej. Istnieje wiele odmian ziemniaka. W Polsce pod koniec marca 2004 w Krajowym Rejestrze Odmian figurowało aż 118 odmian, wśród których dominowały odmiany jadalne.
     Ziemniaki są, jak powszechnie wiadomo, jednym z podstawowych składników naszych codziennych obiadów. W najbliższą niedzielę na placu przed Klubem Rozrywki KRĄG będą dominowały potrawy ziemniaczane. Wtedy to odbędzie się dzień ziemniaków Jardowicza. To jedna z najpopularniejszych regionalnych potraw serwowanych w restauracjach firmy JARD. O sposób przyrządzania tego dania zapytalismy szefa kuchni Klubu Rozrywki KRĄG- Ryszarda Nielipowicza.
     Na niedzielnym dniu ziemniaka w Kręgu pojawi się m.in. kiszka ziemniaczana z różnymi dodatkami, babka ziemniaczana z mięsem, kiełbasą i surówką, kartacze z mięsem, z kapustą, kluski śląskie, kopytka, ziemniaki puree, frytki, kulki ziemniaczane, placki ziemniaczane, ziemniaki faszerowane, ziemniaki duszone, prażonki zagłębiowskie, ziemniaki nadziewane, ziemniaki pod beszamelem, sałatka ziemniaczana i kotlety ziemniaczane. Na targu będzie można kupić m.in.: kruszewskie warzywa herbowe, swojskie wędliny, regionalne pieczywo, sery korycińskie, miody i artykuły pszczelarskie oraz potrawy kuchni regionalnej. Ponadto w programie wystepy artystyczne. Patronat medialny sprawują: Jard MEDIA i Tv Białystok.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.