Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Piątek, 22 czerwiec 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
poniedziałek, 02.06.2008
    Każde dziecko, żeby dostać od Świętego Mikołaja prezent musi być przez cały rok grzeczne. Jest jednak taki dzień w roku, kiedy dzieci dostają prezenty po prostu za to, że są. To Światowy Dzień Dziecka.
     Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W Polsce i w innych krajach słowiańskich (np.: w Czechach czy Słowacji obchodzone jest 1 czerwca od roku 1952. Jest to dzień wyjątkowy. Niektóre miasta w Polsce pozwalają zasiąść na stanowisku włodarzy przez ten jeden dzień dla najmłodszych. Szkoły, jeśli Dzień Dziecka przypada w tygodniu, nie organizują wtedy lekcji, tylko zabawy. 1 czerwca bawił się również Białystok. Na większości placów organizowane były zabawy dla dzieci. Podobna zabawa rozegrała się na placu i w namiocie przed Klubem Rozrywki Krąg. Festyn rodzinny "Dzieci dzieciom i ich matkom" zorganizowała dziecięco - młodzieżowa rozgłośnia radiowa Radio Jard II 103,9 fm. Młodzi prezenterzy prowadzili szereg konkursów i konkurencji. Na najmłodszych czekał plac zabaw Kręguś Jarduś, zakręcone karuzele, pyszne lody, napoje gazowane, a także popcorn. Wszystkie przybyłe dzieci, w dobrych nastrojach, chętnie mówiły jak się bawią.
     Na placu przed Kręgiem zgromadzeni byli wystawcy, którzy przybyli do Białegosotku z wielu miejscowości, między innymi z Kruszewa. Sery czy smalec kruszewki przyciągały wzrok niejednego przybyłego. Oprócz swojskich dań każdy łasuch miał możliwość kupić słodycze, w końcu raz na rok dzieci mogą pozwolić sobie na takie małe łakomstwo. Jak przystało na Dzień Dziecka, przed Kręgiem nie mogło zabraknąć stoiska z zabawkami.
     Oprócz miejsc z jedzeniem na przybyłych czekały stanowiska z wyrobami hafciarskimi. Każdy rodzic mógł także nabyć książkę z wierszami dla dzieci, którą podpisywała w tym dniu sama autorka.
     W namiocie, który był doskonałym miejscem na ucieczkę od palącego słońca, gromadzili się białostoczanie, aby móc posłuchać występów zespołów Minimal i Effect. Mimo, że Dzień Dziecka jest tylko raz na rok, to najmłodsi nie mieli problemów z wyjaśnieniem czym jest 1 czerwca.
     Nie we wszystkich krajach świata święto obchodzone jest tego samego dnia. ONZ obchodzi „swój” Dzień Dziecka 20 listopada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, w 1959 roku. Francuski odpowiednik Dnia Dziecka to Święto rodziny, celebrowane 6 stycznia. Japońscy chłopcy świętują 5 maja, a dziewczynki 3 marca. W końcu co kraj to obyczaj, ale z pewnością taki obyczaj jest jak najbardziej pozytywny i potrzebny.

 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.